logo mail@ukralians.com
logo (044) 232-36-86
logo (097) 232-36-86

Доломіт гранульований

portfolio

Хімічна формула: CaCO3 + MgCO3

Упаковка: 25 та 50 кг, або big–bag 1000 кг

Вид добрив: гранульоване

Виробник: ТОВ «Славута-Кальцій»

Наявність: В наявності

За запитом

Надмірна кислотність ґрунту являється однією із основних причин зниження рівня родючості, низької ефективності мінеральних добрив і як наслідок істотне зниження продуктивності с.–г. культур. Зростання концентрації іонів Н+, Аl3+ і Mn4+ призводить до погіршення фізико-хімічних показників ґрунту, спричиняє несприятливі умови для засвоєння кореневою системою поживних елементів, зростає токсична дія іонів Аl3+ на ріст і розвиток рослини та їх засвоєння, формуються несприятливе середовище у ґрунтовому розчині, який є основним джерелом та активним живильним субстратом для надходження в рослину поживних речовин. На ґрунтах з низьким вмістом органічної речовини – ≤ 2,0% в 2,0–2,5 рази є інтенсивнішою і токсичною дія іонів Аl3+, ніж на родючих збагачених органічною речовиною ≥ 2,1 % та ступінь насичення основами – 70,1–90,0%. Оптимізація фізико-хімічних властивостей, насичення ГВК Са і Mg можливе завдяки проведенню хімічної меліорації якісними продуктами природнього походження застосовуючи вапно та вапнякові матеріали, або мінеральні кальцієво–магнієві добрива.

Доломіт гранульований «Славута–Кальцій» – це природній екологічно чистий мінерал, осадової карбонатної гірської породи з вмістом СаО – 30,02% (Ca – 21,3%), МgO – 20,5% (Mg – 12,3%) у співвідношенні – 1,5:1, з сумарним вмістом карбонатів СаMgСО3 – 95%. Перед технологічним процесом грануляції доломіт розмелюється до розміру часточок 100 мікрон, вихідний компонент є мікронізований порошок. Показник активної діючої речовини складає ≥ 93%. Розмір гранул у продукті 2,0–6,0 мм сірувато-білуватим забарвленням. Окрім Са і Mg продукт містить близько 2,0% гуматів та мікроелементи: SiO2 – 1,65%, Fe2O3 – 0,35, MnO – 0,02%, які збагачують ґрунт, впливають на фізіологічні та біохімічні процеси у рослинному організмі.

Основні переваги доломіту гранульованого «Славута-Кальцій»:

Застосування доломіту гранульованого «Славута-Кальцій» у сільському господарстві, особливо за інтенсивного типу ведення культури землеробства, як на кислих з низьким рівнем родючості, так, і на родючих ґрунтах в якості меліоранта чи кальцієво-магнієвого мінерального добрива, є необхідним, високотехнологічним та економічно ефективним елементом інтенсивної технології вирощування с.–г. культур.

В результаті застосування доломіту гранульованого ми отримуємо:

Ґрунтові умови. Найбільше магнію міститься в сіроземах, і в порядку зниження в чорноземах, сірих лісових і дерново-підзолистих ґрунтах. Доступність для засвоєння кореневою системою рослин макро- та мікроелементів на кислих ґрунтах знижується в наслідок антагонізму, між катіонами Са2+ і Mg2+ та іонами Н+, відбувається закріплення фосфору в грунті, вимивання поживних елементів, токсична дія на рослину зростає з збідненням ҐВК основами. Для уникнення цього процесу слід досягти зворотної реакції, тобто наситити ГВК основами і пригніти активність та токсичну дію іонів Н+, Аl3+ і Mn4+. В такому разі зростає необхідність застосування меліорантів – вапно, крейда, доломіт чи кальцієво-магнієві добрива, найбільше його потребують кислі з низьким вмістом органічної речовини ґрунти, далі дози можуть бути меншими, але необхідність у застосуванні не змінюється на ґрунтах які мають нейтральні (рНКСl 6,0–7,5) або навіть лужну реакцію (рНКСl – 7,6–8,5), адже рівень внесення фізіологічно кислих азотних добрив постійно зростає і їх нейтралізація відбувається саме за внесення кальцієво-магнієвих мінеральних добрив, це є наслідком низького, або практично відсутнього надходження органічних добрив.

Для нейтралізації фізіологічно кислого азотного добрива, зокрема 100 кг аміачної селітри, яку на сьогодні застосовують практично у всіх господарства, агрокліматичних зонах та під усі без винятку с.–г. культури, необхідно 75 кг д.р. СаСО3. Щорічне внесення фізіологічно кислих азотних добрив у амонійній формі адже рослина засвоює в переважній більшості катіони, а частка аніонів яка залишається і підкислює (сульфат амонію, хлорид амонію, суперфосфат амонізований, аміачна селітра, аміак безводний, хлористий амоній, хлористий калій), насичення сівозміни і постійне вирощування культур інтенсивного типу споживання магнію (гречка, ріпак, цукрові буряки, картопля, зернобобові, овес, жито, кукурудза на зерно) навіть на родючих чорноземах з високим запасом кальцію та магнію призводить до дефіциту і погіршення властивостей ґрунту. Очевидним є те, що слід враховувати фактичні фізико-хімічні показники ґрунту, так би мовити, до застосування мінеральних добрив – вихідні показники, фізіологічні потреби рослини у реакції ґрунтового розчину та кількості засвоєння елементів на формування урожаю, адже застосовуючи кальцієво-магнієві добрива це не лише оптимізація живлення рослин, збагачення ҐВК основами, а й доступність для засвоєння інших біогенних елементів з ґрунтового живильного середовища для рослини, тобто оптимізація поживного режиму.

Витрати СаСО3 для зміщення рНКСl ґрунту на 0,1 частку (табл. 1).

Поживний режим. Внесення високих доз фізіологічно кислих азотних добрив істотно змінює реакцію ґрунтового розчину та склад обмінних катіонів у ҐВК. Розчинність, доступність та ефективне використання мінеральних добрив є основною проблемою сьогодення, інтенсивне насичення солями орного шару не завжди є ефективним, навіть за внесення оптимальних доз добрив з рекомендованим співвідношенням кожного елемента, адже їх доступність в кислому середовищі для засвоєння кореневою системою рослин, і без запасів вологи не дозволяє проявити ефективну дію в повній мірі. Вплив іонів Са2+ і Mg2+ у ґрунті не обмежується, оптимізацією фізико-хімічних властивостей ґрунту, нейтралізацією фізіологічно кислих азотних добрив, і кислих солей ґрунтового розчину, а й забезпечує доступність для засвоєння рослинами Са, Mg, К, N та P. Вплив поживного режиму на фізіологічні процеси, анатомічну будову, розмір і тривалість вегетаційного періоду є досить істотним, зокрема дефіцит N призводить до дрібного за розміром, скрученого листя, а одночасно дефіцит N і Р до порушення ультраструктури хлоропласту, біосинтез пігментів і нормальна функція хлоропластів практично відсутня, в цілому це призводить до зниження продуктивності культури (рис. 1).

Фізіологічні процеси в рослинному організмі. Кисле ґрунтове середовище прискорює ферментативні гідролітичні процеси та уповільнює синтетичні, зокрема синтез білків, зменшує вміст хлорофілу та впливає на ультраструктуру хлоропласта в тканинах рослин через низьке засвоєння рослинами магнію, знижує інтенсивність фотосинтезу та підвищує інтенсивність і напруженість процесу дихання. Оптимальне співвідношення N і Mg, які входять до складу хлорофілу, проявляються у біосинтезі і утворенні структури молекули хлорофілу, наявність якого у ядрі обумовлює зелений колір пігменту, листостеблова маса рослини активізує свої фізіологічні процеси та забезпечує якісне перетворення та взаємодію між складними функціями, це поглинання світла, акумулює і передає енергію. Крім того, завдяки доступності макро- і мікроелементів рослині прискорюються ферментативні процеси, відбувається утворення вуглеводів. Магній безпосередньо бере участь в процесі біосинтезу та формуванні первинної структури білка, каталізує синтез аденозинтрифосфатів з нуклеозиддифосфатів, регулює кальцієві та натрієві канали у мембранах клітин і в цілому забезпечує оптимальні умови для проходження фізіологічних та біохімічних процесів в організмі рослини.


Рисунок 1. Вплив та ефективність застосування кальцію та магнію.

Водний режим ґрунту. Для безструктурних ґрунтів, до яких належать сірі лісові та дерново-підзолисті, спосіб, інтенсивність поглинання та утримання вологи є досить актуальним. Для цих ґрунтів характерним є промивний (нисхідні токи води переважають над висхідними – зона Полісся) та періодично промивний тип водного режиму (кількість опадів і випаровування близькі між собою за значенням – зона Лісостепу). Вміст вологи в ґрунті є досить мобільним і не стабільним процесом, запаси продуктивної вологи в орному шарі для засвоєння рослиною можуть бути як в дефіциті так і в надлишку. Збільшення вологоємності та водоутримувальної здатності завдяки пористості, високою подрібненістю частинок та дисперсністю ґрунту. Це можливе на основі проведення меліорації, яка забезпечить оптимальні фізико-хімічні властивості та відновлення вмісту органічної речовини яка акумулюватиме та зменшуватиме непродуктивні втрати вологи.

Строки, способи і норми внесення. Вибираючи строки і способи внесення доломіту гранульованого «Славута-Кальцій» слід враховувати мету та завдання яке необхідно вирішити за допомогою даної препаративної форми, фізіологічні вимоги культури, інтенсивність засвоєння та необхідну кількість поживних елементів для формування урожаю, тип водного режиму і гранулометричний склад ґрунту, властивості самого добрива чи меліоранту (рис. 2).


Рисунок 2. Строки і способи застосування доломіту гранульованого.

Окрім, вирішення завдання щодо насичення елементами живлення орного шару ґрунту визначаючи необхідну дозу внесення, слід врахувати і спосіб внесення (суцільно, локально, стабільна чи диференційована доза залежно від агрохіманалізу ґрунту) та максимально ефективну зону локалізації добрива, для якісного розчинення солей – рівень зволоження (тип водного режиму) що в сукупності забезпечить максимально можливу ефективність. Спосіб внесення може бути суцільний на основі розподілу гранул по поверхні поля перед проведенням, або одночасно з основним обробітком з осені, підготовкою ґрунту до сівби чи локально, застосовуючи посівний комплекс на весні. Схема розподілу сипучого продукту в ґрунті залежно від принципу дії робочих органів, базуючись на локалізації основної маси гранул і враховуючи особливості розподілу потрібно обирати оптимальний принцип дії робочих органів та спосіб обробітку ґрунту враховуючи фактичні умови та ґрунтово-кліматичні особливості зони де здійснюється агротехнологічний захід (рис. 3).


Рисунок 3. Локалізація гранул (%) в шарі ґрунту (см) залежно від виду ґрунтообробної техніки.

Для оптимізації фізико-хімічних властивостей кислих ґрунтів, регулювання поживного режиму та зниження рівня екологічного навантаження у системі «ґрунт-рослина-основна продукція» рекомендується застосовувати природні меліоранти і мінеральні комплексні добрива виробництва «Славута-Кальцій», зокрема це:

Фасування виробником вище зазначених продуктів здійснюється у пакети 3 кг, у мішки по 25 та 50 кг, або big–bag 1000 кг.

© ТОВ «ТД «Укральянс», 2020